Aktualnie jesteś: Strona główna » Aktualności » Jak wybrać najlepsze OC?
 

Jak wybrać najlepsze OC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą zobligowany jest wykupić każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu. Nie trzeba jednak kurczowo trzymać się tego samego ubezpieczyciela przez wiele lat. Gdy tylko umowa będzie wygasać, warto rozejrzeć się za ciekawszą – atrakcyjniejszą i tańszą ofertą.

 

Tanie ubezpieczenie OC – bo cena ma znaczenie

W związku z tym, że obowiązek opłacania polisy OC jest regulowany ustawowo, każda firma ubezpieczeniowa posiada dokładnie ten sam zakres ubezpieczenia. Przejmuje odpowiedzialność w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim przez osobę poruszającą się ubezpieczonym pojazdem. Bez względu na ofertę, identyczny jest nie tylko zakres polisy, ale również maksymalne sumy gwarancyjne.

Są to dwa główne powody, dla których przy wyborze ubezpieczenia OC można kierować się ceną.

Porównaj oferty ubezpieczycieli

Pamiętaj, że nie istnieje jednak uniwersalna oferta ubezpieczenia OC dla wszystkich kierowców. Każda firma posiada własną politykę cenową, która uzależniona jest od wielu czynników, m.in. wieku kierowcy i stażu w posiadaniu prawa jazdy, wieku pojazdu, pojemności silnika. Ponadto na dodatkowe zniżki mogą liczyć kierowcy wyróżniający się bezszkodową jazdą.

Chcąc więc wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę, musisz dokonać szczegółowej analizy. Możesz odwiedzić placówki konkretnych ubezpieczycieli, rozmawiając z przedstawicielem. Możesz też wybrać się do multiagencji, gdzie otrzymasz kompleksową informację na temat poszczególnych ofert. Jednak najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z kalkulatora internetowego, dzięki któremu oszacujesz wysokość składek u poszczególnych firm ubezpieczeniowych – bez wychodzenia z domu. Takie kalkulatory dostępne są na stronach internetowych poszczególnych ubezpieczycieli.

Kalkulacja OC i AC – to się opłaca

Jeśli chcesz wykupić najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne, kalkulacja OC i AC będzie nieodzowna. Musisz mieć świadomość, że oferty poszczególnych ubezpieczycieli charakteryzują się znacznymi różnicami cenowymi. Wybierając propozycję najtańszej firmy ubezpieczeniowej, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Nie warto więc przepłacać za ubezpieczenie OC, tylko dlatego, że jesteś przyzwyczajony do jednego ubezpieczyciela. Takie nawyki mogą cię sporo kosztować. Jeżeli więc kończy ci się umowa, zanim podpiszesz kolejną, dokonaj dokładnej analizy ofertowej.

Data Publikacji: 2014-12-30

Wróć do listy »

Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

Bilt Polska S.C.

Nazwa firmy:

Bilt Polska S.C.

Lokalizacja, branża :

mazowieckie | Serwis i naprawa sprzętu

Pogotowie Krawieckie Skonieczna Ewa

Nazwa firmy:

Pogotowie Krawieckie Skonieczna Ewa

Lokalizacja, branża :

łódzkie | Sklepy

Opieka NZOZ

Nazwa firmy:

Opieka NZOZ

Lokalizacja, branża :

warmińsko-mazurskie | Lekarze specjaliści