Aktualnie jesteś: Strona główna » Aktualności » Najpopularniejsze Banki w Polsce
 

Najpopularniejsze Banki w Polsce

Polskie banki toczą boje o klienta tworząc coraz nowsze oferty, prześcigają się w kreatywnych kampaniach reklamowych. Jednak to klienci decydują, który bank wybiorą. Nie ma wątpliwości, że o popularności decydują dane o sprzedaży usług (ilość otwartych kont, udzielonych kredytów oraz innych produktów). Jednak banki nie publikują takich raportów często. Jak więc sprawdzić ich popularność w sposób alternatywny? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

W naszym kraju działa blisko 80 instytucji bankowych, które nieustannie walczą o klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Prześcigają się one w tworzeniu kreatywnych kampanii reklamowych w mediach tradycyjnych oraz internecie. Zapewne zauważyłeś, że jest w nich coraz mniej informacji ofertowych.

W reklamach Banku Millennium (tych z Radosławem Koterskim z Polimatów) uwagę zwracają fakty i ciekawostki. Na humor postawiono w spotach PKO BP (Mini Ratka). Z kolei Alior Bank podkreśla ekskluzywny charakter swoich usług.

Jednak podczas wyboru banku, klienci skupiają się głównie na zaletach ofertowych, bezpieczeństwie, zysku bądź kosztach. Nie ma wątpliwości, że popularność można mierzyć za pomocą danych finansowych publikowanych przez banki (im lepsze, tym lepsza sprzedaż). Niestety nie są one publikowane na bieżąco. Ponadto, w internecie znaleźć można też informacje o ilości klientów poszczególnych banków, jednak czy ktoś poświęca czas aby je aktualizować? Bardzo wątpliwe.

Zacząłem więc zastanawiać się jaki wskaźnik popularności byłby miarodajny i możliwie najbardziej aktualny. Doszedłem do wniosku, że będzie nim popularność w internecie. Wybrałem akurat to rozwiązanie po rozeznaniu wśród przyjaciół i znajomych z różnych grup wiekowych. 92% z nich wskazało, że najpierw sprawdziłoby ofertę na stronie internetowej banku, następnie zapoznało się z opiniami innych, a na końcu udało się do placówki banku. Dlatego postanowiłem stworzyć własny ranking 10 najpopularniejszych banków w internecie. Do opracowania posłużyłem się danymi Alexa Rank, Google Webmaster Tools oraz Google AdWords.

Banki w polsce

Oto cała klasyfikacja (dane z dnia 05.01.2015):

1. PKO BP - 2 103 700 użytkowników serwisu dziennie 
2. ING Bank ŒŚląski - 1 620 000 użytkowników serwisu dziennie 
3. mBank - 1 060 300 użytkowników serwisu dziennie 
4. Bank Zachodni WBK - 1 012 200 użytkowników serwisu dziennie 
5. Bank Pekao - 818 030 użytkowników serwisu dziennie 
6. Alior Bank - 379 110 użytkowników serwisu dziennie 
7. Bank Millennium - 378 800 użytkowników serwisu dziennie 
8. Bank Citi Handlowy - 206 890 użytkowników serwisu dziennie 
9. Getin Bank - 176 650 użytkowników serwisu dziennie 
10. Raiffeisen Polbank - 127 400 użytkowników serwisu dziennie

Wyniki nie są zaskakujące. Dziwi jednak przewaga różnica między 1. (PKO BP) a 10. miejscem (Raiffeisen Polbank). To ponad 16 razy więcej użytkowników!

Do czego może Ci się to przydać? Lista okaże się bezwartościowa, jeśli na jej podstawie będziesz chciał podjąć decyzję w sprawie wyboru usługi
Ranking może okazać się pomocny np. podczas analizy spółek bankowych w celu oszacowania ich przyszłych wyników finansowych. Im wyższa popularność, tym większe prawdopodobieństwo na dobre publikacje.

Patryk Hołody
Artykuł został przygotowany przez Niezależny Portal Finansowy CoolForex.pl

Data Publikacji: 2015-01-23

Wróć do listy »

Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

Bilt Polska S.C.

Nazwa firmy:

Bilt Polska S.C.

Lokalizacja, branża :

mazowieckie | Serwis i naprawa sprzętu

Pogotowie Krawieckie Skonieczna Ewa

Nazwa firmy:

Pogotowie Krawieckie Skonieczna Ewa

Lokalizacja, branża :

łódzkie | Sklepy

Opieka NZOZ

Nazwa firmy:

Opieka NZOZ

Lokalizacja, branża :

warmińsko-mazurskie | Lekarze specjaliści